Gmina Kazanów z dofinansowaniem na przebudowę drogi w Kroczowie Większym

Odsłony: 478

Gmina Kazanów z dofinansowaniem na przebudowę drogi w Kroczowie Większym

Do gminy Kazanów popłynie dofinansowanie na przebudowę drogi w Kroczowie Większym. Wsparcie w kwocie 160 tysięcy złotych zostało pozyskane z budżetu województwa mazowieckiego. 22 marca wójt Teresa Pancerz-Pyrka podpisała w tej sprawie stosowną umowę z wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim. Samorząd gminy ogłosił już przetarg na realizację tej inwestycji.

Szeroki plan przebudowy dróg

Umowa podpisana przez wójt Teresę Pancerz-Pyrkę z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Rafałem Rajkowskim, to efekt dobrej współpracy i starannie przygotowanego wniosku o dofinansowanie. Środki, które trafią do gminy, zostały przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i przeznaczone na projekty dotyczące przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To znaczące wsparcie, które przyczyni się do poprawy infrastruktury drogowej na tym terenie. - W ostatnim czasie bardzo mocno stawiamy na przebudowę dróg na terenie naszej gminy i realizujemy bardzo duże zadania w tym zakresie. Mamy świadomość, że dobre drogi to nie tylko komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich podróżnych, ale również solidny fundament dla rozwoju gospodarczego gminy. Dobre połączenia drogowe są kluczem do przyciągania nowych inwestorów oraz ułatwienia życia naszym mieszkańcom. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają nasze działania podejmowane w tym kierunku – mówi wójt Teresa Pancerz-Pyrka.

Przebudowa drogi – szczegóły inwestycji

Dzięki pozyskanym funduszom, w miejscowości Kroczów Większy zostanie przebudowany 410-metrowy odcinek drogi. Inwestycja obejmie położenie nowej nawierzchni, budowę poboczy oraz zjazdów. Dzięki temu droga stanie się bardziej komfortowa i bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Samorząd gminy Kazanów podjął już konkretne kroki w celu realizacji projektu, ogłaszając przetarg na wykonawcę prac. - Liczymy, że proces ten zostanie rozstrzygnięty zgodnie z planem, a prace budowlane ruszą jak najszybciej. Obecny stan drogi w Kroczowie Większym jest daleki od oczekiwań i wymagań nowoczesnej infrastruktury, co znacząco wpływa na komfort i bezpieczeństwo podróżnych oraz mieszkańców. Jestem przekonana, że przebudowa jest nie tylko potrzebna, ale także pilnie oczekiwana przez społeczność – podkreśla wójt.

Prace budowlane już wkrótce

Zaraz po wyłonieniu wykonawcy, samorząd rozpocznie planowane prace budowlane. Inwestycja ta nie tylko znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania mieszkańców, ale wraz z pozostałymi zadaniami drogowymi, przyczyni się również do podniesienia atrakcyjności gminy jako miejsca do życia i inwestowania.