Gmina Kazanów wzbogaci się o tor dla rowerów typu pumptrack

Odsłony: 307

Gmina Kazanów wzbogaci się o tor dla rowerów typu pumptrack

Samorząd gminy Kazanów pozyskał ponad 218 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego na budowę toru pumptrack, który powstanie przy Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie. Wsparcie zostało przyznane w ramach programu "Mazowsze dla sportu 2024".

Powstanie nowoczesny i atrakcyjny tor

Planowana inwestycja, to budowa toru rowerowego typu pumptrack, który stanie się nowym miejscem rekreacji i sportu dla mieszkańców gminy. Dokładna kwota dofinansowania na jego budowę to 218 tys. 633 zł. Projekt obejmie wykonanie bieżni rowerowej o długości minimum 100 metrów, z co najmniej piętnastoma muldami i trzema przeszkodami. Tor o nawierzchni asfaltowej, będzie ogólnodostępny i zlokalizowany w rekreacyjnej części miasta, obok istniejących już boisk i placu zabaw. Te obiekty są intensywnie wykorzystywane przez mieszkańców gminy, a nowa inwestycja jeszcze bardziej podniesie ich wartość użytkową, zwiększając atrakcyjność całego kompleksu

Dodatkowo, w ramach projektu powstanie także miejsce odpoczynku z ławkami, stojakiem na rowery i małą infrastrukturą. Wszystko to ma na celu stworzenie przestrzeni, która nie tylko zaspokoi potrzeby sportowe, ale także stanie się miejscem spotkań i relaksu dla społeczności lokalnej.

Inwestycja w trakcie projektowania

Wójt Teresa Pancerz-Pyrka podkreśla, że pumptrack będzie wzorowany na podobnym obiekcie położonym w sąsiedniej gminie, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. - Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z pozyskania środków na budowę toru pumptrack, który jest bardzo oczekiwany przez młodych mieszkańców naszej gminy. Młodzież już od dłuższego czasu wyrażała potrzebę stworzenia takiego miejsca, gdzie mogliby aktywnie spędzać czas. Obecnie inwestycja jest w fazie projektowania, co pozwala nam dokładnie zaplanować wszystkie aspekty tego zadania, aby tor jak najlepiej służył naszej społeczności. Po skompletowaniu całej dokumentacji projektowej rozpocznie się jego budowa – mówi wójt Teresa Pancerz-Pyrka.

Realizacja toru pumptrack w Kazanowie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców, zwłaszcza młodszych pokoleń, na nowoczesne obiekty sportowe. Projekt ma na celu nie tylko rozwój fizyczny, ale i integrację społeczną, co przyczyni się do podniesienia jakości życia w gminie. Inwestycja ta doskonale komponuje się z dotychczasowymi obiektami sportowymi, tworząc kompleksową ofertę dla mieszkańców.