Wójt gminy Kazanów nagrodzona prestiżowym „Laurem Samorządu”

Odsłony: 411

Wójt gminy Kazanów nagrodzona prestiżowym „Laurem Samorządu”

"Laur Samorządu Regionu Radomskiego" to wyróżnienie dla tych samorządowców, którzy swoją pracą, decyzjami i inicjatywami przyczyniają się do dynamicznego rozwoju swoich Małych Ojczyzn. W tym roku wśród laureatów znalazła się wójt gminy Kazanów Teresa Pancerz-Pyrka, której 5-letnia kadencja obfitowała w wyzwania i realizację dużych inwestycji infrastrukturalnych, ale też szeregu ważnych dla lokalnej społeczności projektów społecznych.

Kadencja pełna wyzwań

Podczas ostatnich lat, samorządy w całej Polsce mierzyły się z bezprecedensowymi trudnościami, od pandemii COVID-19, po skutki wojny w Ukrainie. – Nie była to łatwa kadencja. Wydarzenia, jakie miały miejsce w tym czasie, postawiły przed nami poważne wyzwania. W takich chwilach, ważna była przede wszystkim rozwaga w każdej podejmowanej decyzji oraz umiejętność szybkiego reagowania na zmiany. Trudności te wymagały od nas dużej elastyczności, ale dzięki wspólnej pracy, wsparciu mieszkańców i skoncentrowaniu na celach, udało nam się nie tylko poradzić sobie z tymi wyzwaniami, ale także zrealizować ważne projekty dla naszej gminy. Sukces ten był możliwy dzięki wzajemnemu zaufaniu i gotowości do działania, co pokazało, jak wiele możemy osiągnąć razem – podkreśla wójt Teresa Pancerz-Pyrka.

Kapituła nagrody „Laur Samorządu Regionu Radomskiego” doceniła to, że w gminie Kazanów wykazano się nie tylko odpornością na kryzysy, ale także zdolnością do przemyślanego zarządzania i adaptacji do zmieniającej się rzeczywistości. Gospodyni gminy Teresa Pancerz-Pyrka została nagrodzona „Laurem Samorządu”. – Nagroda jest przysłowiową kropką nad „i” naszych wspólnych działań. Dziękuję radnym Rady Gminy Kazanów, pracownikom urzędu, wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskiwanie dofinansowań zewnętrznych oraz mieszkańcom gminy. Bez waszego wsparcia, zaufania i cennych wskazówek, nie osiągnęlibyśmy tego, co udało nam się razem zbudować. To wspólny sukces, który pokazuje, że dzięki determinacji i współpracy możemy dokonać znaczących zmian na lepsze – mówi wójt.

Szereg ważnych inwestycji

Podczas mijającej kadencji, gmina Kazanów zrealizowała szereg ważnych inwestycji. Największe w historii przebudowy dróg, termomodernizacje szkół, remonty obiektów sportowych i tworzenie przestrzeni do rekreacji dla lokalnych społeczności, to tylko niektóre z nich. Wójt nie zapomniała także o ekologii i dobrostanie zwierząt, wprowadzając proekologiczne inicjatywy oraz programy kastracji i sterylizacji psów i kotów. W każdym obszarze gminy prowadzone były działania i realizowane zadania, które były odpowiedzią na potrzeby mieszkańców.

laur samorzadu