Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Odsłony: 553

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W dniu 28 lutego 2024 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Udział w Turnieju wzięło 14 uczniów szkół podstawowych z Kazanowa, Zakrzówka i Kowalkowa w dwóch grupach wiekowych. I grupa to uczniowie klas I – IV, II grupa wiekowa to uczniowie klas V – VIII.

Pierwszym etapem zmagań był test pisemny, drugim zaś odpowiedź ustna na trzy pytania komisji egzaminacyjnej.  Najwyższym poziomem wiedzy pożarniczej w młodszej grupie wiekowej wykazał się Jan Marsula z PSP w Zakrzówku, drugie miejsce zdobył Adrian Jędraszek z PSP w Kowalkowie, a trzecie Paweł Ambrożek z PSP Zakrzówek. W starszej grupie wiekowej na pierwszym miejscu uplasował się Brajan Siczek z PSP w Zakrzówku, drugie miejsce zajął Aleksander Zdrzalik z PSP w Kowalkowie, a trzecie miejsce przypadło dla Karoliny Senderowskiej z PSP w Kazanowie.

Laureaci gminnych eliminacji otrzymali atrakcyjne nagrody: profesjonalne szachy, słuchawki i piłki siatkowe, a każdy z uczestników otrzymał zestaw kreślarski i notes.

Fundatorem nagród była Pani Teresa Pancerz-Pyrka Wójt Gminy Kazanów, która wręczyła nagrody składając gratulacje zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju dziękując za włożony wkład pracy w przygotowanie się do eliminacji gminnych.

Warto podkreślić, że zdobywcy pierwszych miejsc w obu grupach wiekowych będą reprezentować gminę Kazanów w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 22 marca br. w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu. Życzymy powodzenia i dalszych awansów do kolejnych etapów turnieju.

turniej wiedzy poz gminne eliminacje

turniej wiedzy poz gminne eliminacje

turniej wiedzy poz gminne eliminacje

turniej wiedzy poz gminne eliminacje

turniej wiedzy poz gminne eliminacje

turniej wiedzy poz gminne eliminacje