Orszak Trzech Króli w Kazanowie

Odsłony: 692

Orszak Trzech Króli w Kazanowie - tradycja w świątecznym duchu

6 stycznia Kazanów ponownie stał się świadkiem radosnego i barwnego wydarzenia, które już na stałe wpisało się w lokalny kalendarz świątecznych uroczystości. Po raz ósmy ulicami miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli, przyciągając tłumy mieszkańców oraz gości, którzy pragnęli wspólnie celebrować to wyjątkowe święto.

Organizatorami tegorocznej edycji była gmina Kazanów oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Kazanowie. Orszak, jak co roku, stał się okazją do pielęgnowania wspólnotowych wartości i świątecznej radości.

Rozpoczęcie uroczystości

Barwny pochód miał swój początek przy Urzędzie Gminy w Kazanowie, gdzie licznie zebranych mieszkańców i gości powitała wójt gminy Teresa Pancerz-Pyrka wraz z proboszczem miejscowej parafii księdzem Marianem Dybalskim. - Orszak Trzech Króli to nie tylko piękna tradycja, ale także wyjątkowa okazja, aby nasza społeczność mogła wspólnie świętować. Jestem niezmiernie dumna, widząc jak mieszkańcy naszej gminy, niezależnie od wieku, angażują się w to wydarzenie. Uroczystość podkreśla wartości, które są fundamentem naszej wspólnoty oraz radość ze wspólnego celebrowania tak pięknej tradycji – mówi wójt Teresa Pancerz-Pyrka.

Wspólne śpiewanie i jasełka

Orszak, prowadzony przez konnych jeźdźców i asystowany przez poczty sztandarowe, uroczyście przemaszerował wokół parku, aby ostatecznie dotrzeć do kościoła. Na trasie przemarszu, uczestnicy orszaku wspólnie śpiewali tradycyjne kolędy, tworząc niepowtarzalną atmosferę. W kościele zaś zaprezentowano przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kazanowie, przygotowane przez katechetki Martynę Styczeń i Małgorzatę Kruk. Niespodzianką dla zebranych był występ nauczycielek, które zaśpiewały piękne kolędy w aranżacjach Piotr Markowski Vocal Studio.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia była msza święta, podczas której odbyło się tradycyjne poświęcenie kredy, kadzidła i mirry. Te symboliczne gesty podkreśliły duchowe znaczenie święta oraz głębokie zakorzenienie Orszaku Trzech Króli w lokalnej tradycji.

Konkurs na najpiękniejszy strój orszakowy

Podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabrakło też konkursu na najpiękniejszy strój orszakowy dla dzieci. Komisja miała trudne zadanie wyłonienia zwycięzców spośród wielu przepięknych kreacji. Nagrody dla laureatów ufundowane zostały przez wójt gminy oraz proboszcza.

Święto Orszaku Trzech Króli w Kazanowie ponownie udowodniło, że jest to czas, który łączy mieszkańców, przypominając o wspólnych korzeniach i tradycjach. Wydarzenie to, odbywające się co roku, staje się nie tylko okazją do świętowania, ale również momentem refleksji i wzajemnego zrozumienia, podkreślając wartość wspólnego celebrowania świąt.

orszak trzech kroli 24 1

orszak trzech kroli 24 1

orszak trzech kroli 24 1

orszak trzech kroli 24 1

orszak trzech kroli 24 1

orszak trzech kroli 24 1

orszak trzech kroli 24 1