Strażnica OSP w Osuchowie

Odsłony: 488

Prace remontowe w strażnicy OSP w Osuchowie zbliżają się do końca

Bardzo potrzebny remont strażnicy OSP w Osuchowie jest już prawie na finiszu. Dwa pomieszczenia w budynku zupełnie zmieniają swój wygląd. Po zniszczonych podłogach, ścianach i zużytych sanitariatach nie ma śladu. W ich miejscu pojawiają się nowe  i schludne rozwiązania. Warto przypomnieć, że inwestycja realizowana jest przy wsparciu finansowym z budżetu województwa mazowieckiego.

Remont był bardzo potrzebny

Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Osuchowie zmienia się na lepsze. Dwie kluczowe przestrzenie, pomieszczenie socjalne i sanitarne, zyskują nowe życie za sprawą intensywnych prac modernizacyjnych. Budynek, który przed ich rozpoczęciem znajdował się w złym stanie technicznym, przechodzi gruntowną metamorfozę. - Remont strażnicy OSP w Osuchowie to nie tylko estetyczna i funkcjonalna zmiana, ale przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo i dobro naszej społeczności. Dzięki wsparciu z województwa mazowieckiego odnawiane są kluczowe pomieszczenia. Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i już niebawem obiekt zostanie znów oddany do użytku. Inwestycja z pewnością znacząco przyczyni się do podniesienia standardu strażnicy – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Duże zmiany na lepsze

Dotychczasowe ściany i sufity, wymagające remontu i ocieplenia, zostały odświeżone. Uszkodzona podłoga, braki w izolacji i zniszczone płytki ceramiczne to już przeszłość. W pomieszczeniu socjalnym prace rozpoczęły się od demontażu starej podłogi, a następnie wykonania wylewki, jej ocieplenia i ułożenia nowych płytek ceramicznych. Ściany i sufity otrzymały odporne na wilgoć płyty karton-gips, które następnie pokryto gładzią szpachlową i obecnie są malowane. Część ścian zdobią też nowe płytki ceramiczne. Również drzwi wewnętrzne zostały wymienione, co dopełnia odświeżony wygląd.

W pomieszczeniu sanitarno-higienicznym prowadzono podobne prace, ale dodatkową inwestycją była izolacja sufitu wełną mineralną. Łazienka zyskała nowe umywalki, sanitariaty oraz kabinę prysznicową, co znacząco poprawi komfort użytkowania. W obu pomieszczeniach wymieniono instalację hydrauliczną i kanalizacyjną, obiekt ma też nowe szambo. Te zmiany zdecydowanie poprawią funkcjonalność strażnicy.

Znaczące dofinansowanie

Co ważne, inwestycja realizowana jest przy wsparciu z województwa mazowieckiego. Projekt jest dofinansowany z programu „Mazowieckie Strażnice OSP-2023”. Środki, jakie udało się pozyskać na ten cel to 40 tysięcy złotych.

Dzięki prowadzonym pracom, strażnica OSP w Osuchowie nie tylko zyskuje na estetyce, ale także staje się bardziej funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników. Wraz z zakończeniem prac odnowione pomieszczenia staną się nowym sercem strażnicy.