Nowoczesny sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalkowie przekazany

Odsłony: 622

Nowoczesny sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalkowie przekazany

Nowe czasy, to nowe wyzwania, a te wymagają nowoczesnych narzędzi. Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalkowie otrzymała specjalistyczny sprzęt o wartości blisko 15 tysięcy złotych. Samorząd gminy Kazanów pozyskał na ten cel znaczące dofinansowanie zewnętrzne, a 25 października wójt gminy Teresa Pancerz-Pyrka przekazała urządzenia dla druhów.

Zakup z dofinansowaniem

Wartość zakupu urządzeń to 14 tysięcy 964 złote. Większość tej kwoty, bo aż 13 tysięcy 850 złotych pokryło dofinansowanie zewnętrzne. Środki zostały przyznane z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnej”.

Sprzęt na ręce naczelnika OSP Kowalków Maksymiliana Małeckiego przekazała wójt gminy Kazanów Teresa Pancerz-Pyrka. – Dla wielu nas, mieszkańców gminy, jednostki OSP są symbolem bezpieczeństwa, wsparcia i poświęcenia. Druhowie i druhny z OSP to nasi sąsiedzi, przyjaciele, rodzina, którzy niejednokrotnie ryzykują własne zdrowie i życie, aby chronić nasze. Dlatego inwestowanie w ich rozwój i doposażenie jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale przede wszystkim inwestycją w bezpieczną przyszłość naszej społeczności. Działania druhów nie ograniczają się jedynie do akcji gaśniczych. To również pomoc w różnych sytuacjach, akcje ratunkowe, a także działania prewencyjne i edukacyjne wśród mieszkańców. Stale zmieniające się warunki, w jakich działają strażacy, wymagają od nas, jako decydentów, świadomości i gotowości do dostosowywania się do tych zmian. Nowoczesny sprzęt i funkcjonalne strażnice to elementy wsparcia dla naszych straży, które są zawsze przygotowane do działania na najwyższym poziomie. Dziękujemy za pomoc finansową, jaką otrzymujemy w tym zakresie od samorządu województwa mazowieckiego. Inwestycje w straż, to dobre inwestycje – podkreśla wójt Teresa Pancerz-Pyrka.

Sprzęt już służy strażakom

Wśród nowoczesnych urządzeń, które zbogaciły wyposażenie OSP w Kowalkowie znajdują się cztery sztuki butli kompozytowych na sprężone powietrze do aparatów powietrznych – niezbędnych w trudnych warunkach interwencji. Ogromnym wsparciem dla strażaków jest też nowa kamera termowizyjna. Dzięki niej, w sytuacjach utrudnionej widoczności, czy w pomieszczeniach zadymionych, strażacy będą mieli pełen obraz sytuacji.

Bez wątpienia nowe narzędzia będą miały nieoceniony wpływ na jakość pracy strażaków, zwiększając ich bezpieczeństwo oraz skuteczność działań ratowniczych. Wspólne działanie samorządu gminy i władz województwa mazowieckiego pokazują, jak ważne jest wsparcie dla lokalnych jednostek OSP, które każdego dnia stają na straży bezpieczeństwa mieszkańców. Inwestycja w ich rozwój to krok w kierunku bezpiecznej przyszłości dla nas wszystkich.

nowoczesny sprzet osp kowalkow