Park w Kazanowie

Odsłony: 768

Trwają prace modernizacyjne w parku w Kazanowie

Park w Kazanowie powoli pięknieje. Wśród prowadzonych obecnie prac są nasadzenia klombów i porządkowanie zieleni, a wykonane zostały już utwardzone nawierzchnie z kostki brukowej. Jeszcze w październiku pojawi się tu energooszczędne oświetlenie, ławki, a także urokliwa fontanna. Miejsce zyska na atrakcyjności, stanie się ozdobą centrum Kazanowa i wspaniałym dopełnieniem dla wyremontowanego budynku Urzędu Gminy.   

Zielona wizytówka Kazanowa

Modernizacją parku zajmuje się firma P.W. „Arkada Dela” E. Dygas z Radomia. Koszt realizacji tego projektu wynosi 322 tysiące 260 złotych. Warto podkreślić, że prawie połowę kosztów pokryje dofinansowanie zewnętrzne, które wyniesie 145 tysięcy 980 złotych. Środki będą pochodziły z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. – Prace w parku sprawnie posuwają się do przodu. Ułożono już ciągi piesze oraz utwardzenia pod ławki z kostki brukowej. To pierwsza tak duża modernizacja tego obszaru od wielu lat. Nasz park zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności dzięki nowym nasadzeniom oraz odpowiedniej pielęgnacji istniejących roślin. Lada moment będziemy mogli także cieszyć się nowoczesnymi elementami małej architektury, które nadadzą miejscu odpowiedniego charakteru. Powstanie tu piękniejsza i bardziej funkcjonalna przestrzeń, swego rodzaju wizytówka Kazanowa – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Będzie piękny efekt prac

Zakres prac prowadzonych w parku w ramach modernizacji oprócz budowy chodników z kostki brukowej, obejmuje również nowe nasadzenia roślin: drzew, krzewów liściastych, a także pnących się po pergolach róż. Nie zapomniano o obsadzeniu kwietników bylinami, między innymi różnokolorowymi wrzosami, trawami i obficie kwitnącymi kwiatami, a także przesadzeniu i poddaniu pielęgnacji starych drzew liściastych. 

W efekcie końcowym pojawią się tu liczne elementy małej architektury. Na okrągłym klombie wyłożonym granitem stanie piękna, podświetlana fontanna. W całym parku zamontowane zostaną ławki z oparciem, kosze na śmieci oraz betonowe donice. Miejsce to zyska też energooszczędne oświetlenie typu LED. Park będzie piękną ozdobą centrum Kazanowa i wyremontowanego niedawno Urzędu Gminy, który usytuowany jest tuż obok terenu zielonego.

Park w miejscowosci Kazanow