Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Kazanowie została zakończona

Odsłony: 815

Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Kazanowie została zakończona – obiekt zyskał nowoczesne rozwiązania

Końca dobiegły prace budowlane realizowane w ramach projektu „Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Kazanowie”. W ich efekcie obiekt wyposażono w instalacje przyjazne środowisku, takie jak pompa ciepła, czy panele fotowoltaiczne. Wymieniono też okna, ocieplono ściany i położono nowe pokrycie dachowe. Oprócz znaczącej poprawy estetyki, budynek stał się bardziej energooszczędny i ekonomiczny w utrzymaniu. 

Inwestycja z zewnętrznym wsparciem finansowym

Wykonawcą zadania było konsorcjum firm: SKADAR Arkadiusz Skawiński z Radomia i PHU SKADAR Dariusz Skawiński z Radomia. Wartość prac budowlanych oszacowano na kwotę 2 mln 24 tys. zł. – Zanim przystąpiliśmy do realizacji projektu, stan techniczny budynku pozostawiał wiele do życzenia. Doświadczaliśmy problemów związanych z utratą ciepła przez stare okna, nieefektywne ogrzewanie oraz wysokie koszty utrzymania obiektu, co stanowiło znaczne obciążenie dla gminnego budżetu. Wykonana termomodernizacja to krok naprzód w kierunku stworzenia przestrzeni, która jest nie tylko estetyczna i nowoczesna, ale także przyjazna środowisku i ekonomicznie efektywna. W wyniku przeprowadzonych prac udało się zminimalizować straty ciepła oraz zainstalować rozwiązania, takie jak pompa ciepła czy panele fotowoltaiczne, które będą służyły przez wiele nadchodzących lat – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Dofinansowane na realizację inwestycji wyniosło 735 tys. 816 zł. Środki pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 i zostały przyznane w ramach Osi Priorytetowej XII „REACT-EU dla Mazowsza.

Energooszczędny efekt prac budowlanych

Zakres prac poza wymianą okien objął także modernizację systemu ogrzewania poprzez montaż pompy ciepła z rozdziałem i opomiarowanie instalacji centralnego ogrzewania. Pojawiła się tu nowa instalacja CO, grzejniki wyposażone w termostaty, a elektryczne podgrzewacze wody zastąpiono zasilanymi z instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo ściany zewnętrzne, piwniczne oraz stropodach budynku zostały odpowiednio ocieplone. Przeprowadzono również modernizację pokrycia dachowego i oświetlenia, wymieniając je na energooszczędne oprawy LED. Na dachu obiektu zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, a przy wejściu platforma dla osób niepełnosprawnych. - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Firmom wykonawczym za profesjonalizm i dotrzymanie terminów, Zarządowi Województwa za wsparcie finansowe oraz pracownikom Urzędu i mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość dla utrudnionych warunków pracy podczas remontu – podsumowuje wójt.

Termomodernizacja budynku Urzedu Gminy 1

Termomodernizacja budynku Urzedu Gminy 2

Termomodernizacja budynku Urzedu Gminy 3

Termomodernizacja budynku Urzedu Gminy 4

Termomodernizacja budynku Urzedu Gminy 5