Siedem odcinków dróg w trakcie przebudowy

Odsłony: 1094

Siedem odcinków dróg w trakcie przybudowy – to kolejne duże zadanie drogowe z ogromnym dofinansowaniem

Drogi na terenie gminy Kazanów zmieniają się nie do poznania. Tutejszy samorząd prowadzi właśnie dwie bardzo duże inwestycje w tym zakresie. Jedną z nich jest przebudowa siedmiu odcinków dróg o wartości blisko trzech milionów złotych. Co ważne, z budżetu gminy wydatkowana na ten cel zostanie bardzo niewielka kwota, ponieważ 95% kosztów zadania pokryje dofinansowanie zewnętrze.

Niemal stuprocentowe wsparcie finansowe

Wykonawcą zadania przebudowy siedmiu odcinków dróg jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia, które wyceniło swoją pracę na kwotę 2 mln 757 tys. 944 zł. Aż 95% tej kwoty pokryje dofinansowanie, które zostało pozyskane z programu Polski Ład. – Jest to druga tak rozległa inwestycja drogowa na terenie naszej gminy, która obecnie jest prowadzona. Pierwsza obejmuje przebudowę 6,5 kilometra dróg, a wartość inwestycji wynosi 5 milionów 96 tysięcy złotych, przy czym dofinansowanie zewnętrzne pokryje prawie 100% tych kosztów. Obydwa zadania obciążą więc budżet gminy w bardzo niewielkim stopniu, a jakość infrastruktury drogowej zdecydowanie się poprawi. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak duże wsparcia zewnętrze. Prace budowlane idą zgodnie z planem i już niebawem mieszkańcy będą mogli poruszać się po bardziej komfortowych i bezpieczniejszych drogach – mówi Teresa Pancerz Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Siedem miejscowości zyska nowe drogi

W ramach zadania zostanie przebudowane aż siedem odcinków dróg. Roboty budowlane prowadzone są w różnych miejscowościach i na określonych długościach jezdni: Dębniak - 0,650 km, Kopiec - 0,338 km, Kroczów Mniejszy - 0,540 km, Kroczów Większy - 0,280 km, Osuchów - 0,302 km, Zakrzówek – Wieś -  0,220 km, a także na ul. Targowej w Kazanowie - 0,230 km.

Zakres prac budowlanych na każdym z odcinków obejmuje bardzo podobne działanie. W pierwszej kolejności prowadzone są roboty przygotowawcze. Wykonawca wymienia przepusty pod koronami dróg, następnie przygotowuje odpowiednie podbudowy, na których kładzie nowie nawierzchnie jezdni. Powstają też chodniki, zjazdy do posesji i pól oraz pobocza. Ostatnim etapem prac budowlanych jest montaż oznakowania drogowego. Zakończenie przebudów planowane jest jeszcze w tym roku. – Prosimy mieszkańców o wybieranie tras alternatywnych i jeszcze chwilę cierpliwości. Zdajemy sobie sprawę, że prace budowlane są uciążliwe, jednak wszyscy wiemy, jak bardzo potrzebne – podsumowuje wójt.

przebudowa 7odcinkow 1

przebudowa 7odcinkow 1

przebudowa 7odcinkow 1

przebudowa 7odcinkow 1

przebudowa 7odcinkow 1