Droga w Kroczowie Większym już po przebudowie

Odsłony: 397

Droga w Kroczowie Większym już po przebudowie

Odcinek drogi w miejscowości Kroczów Większy w gminie Kazanów został zmodernizowany i pozytywnie przeszedł odbiór techniczny. Inwestycja została zrealizowana przy udziale środków z budżetu województwa mazowieckiego.

Inwestycja dobiegła końca

Wykonawcą przebudowy drogi w Kroczowie Większym było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ze Zwolenia. Koszt prac to 268 tysięcy 739 złotych. Znaczącą część tej kwoty pokryło dofinansowanie zewnętrzne pozyskane z budżetu województwa mazowieckiego. Środki w wysokości 115 tysięcy złotych zostały przyznane w ramach programu przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. – Jesteśmy w stałym dialogu z mieszkańcami gminy, którzy zgłaszają nam potrzeby przebudowy poszczególnych odcinków dróg na tym terenie. Jezdnia w Kroczowie Większym była jedną ze wskazanych przez nich do remontu. I faktycznie potrzebowała już modernizacji, bo jej stan techniczny był zły. Pozyskaliśmy znaczące dofinansowanie zewnętrzne  i rozpoczęliśmy realizację zadania. Przebudową drogi zajęła się dobrze nam znana firma ze Zwolenia. Prace budowlane zostały przeprowadzone fachowo i terminowo. Jesteśmy już po odbiorze technicznym i możemy drogę oddać do użytku mieszkańców oraz podróżnych, co z pewnością jest dla nich dobrą informacją – informuje Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Nowa nawierzchnia i pobocza

Zakres zadania przebudowy drogi w Kroczowie Większym objął wykonanie odpowiedniej podbudowy jezdni wraz z zagęszczeniem oraz położenie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości 280 metrów bieżących. Droga zyskała przepusty pod koroną oraz pobocza z kruszywa łamanego o szerokości pół metra. Na zakończenie wykonawca zamontował niezbędne oznakowanie drogowe. – Droga w Kroczowie Większym jest już przejezdna, jednak ponownie prosimy mieszkańców o cierpliwość, ponieważ nadal trwają przebudowy dróg na innych odcinkach dróg na terenie całej gminy Kazanów. Jesteśmy w trakcie realizacji dwóch bardzo dużych zadań, które z pewnością poprawią spójność komunikacyjną na tym terenie. Wymaga to jednak czasu i zrozumienia, że poruszanie się poszczególnymi odcinkami dróg może być tymczasowo utrudnione – podsumowuje wójt.