Most w Kroczowie Mniejszym został zmodernizowany

Odsłony: 614

Most w Kroczowie Mniejszym został zmodernizowany

Drewniany most nad rzeką Iłżanką w miejscowości Kroczów Mniejszy przeszedł gruntowny remont. Obiekt był mocno wyeksploatowany i wymagał pilnej modernizacji. Dziś jest już bezpieczniejszy, bardziej komfortowy i dobrze służy użytkownikom dróg.

Mocno użytkowany obiekt

Jak podkreśla wójt gminy Kazanów Teresa Pancerz-Pyrka, stan techniczny mostu w Kroczowie Mniejszym pozostawiał wiele do życzenia. – Mieszkańcy zgłaszali nam problemy z przejazdem drewnianym mostem w miejscowości Kroczów Mniejszy. Obiekt był zniszczony, miał uszkodzoną nawierzchnię, a jego ogólny stan techniczny można było kreślić jednoznacznie, jako zły. Podjęliśmy więc decyzję o modernizacji, aby zadbać w ten sposób o bezpieczeństwo i komfort poruszających się tą trasą. Dziękujemy mieszkańcom za cierpliwość, ponieważ przez pewien czas ruch w tym miejscu był mocno utrudniony. Dziś już można korzystać ze zmodernizowanego, bezpieczniejszego i bardziej komfortowego mostu – informuje wójt Teresa Pancerz-Pyrka.

Zakres prac

Wykonawcą remontu mostu było przedsiębiorstwo „Budrem – 1” Firma Budowlano Remontowa Wiesław Zdzisław Kosonóg z Radomia. Wartość prac budowlanych wyceniono na kwotę 158 tys. 53 zł. Roboty objęły rozbiórkę istniejącego podkładu drewnianego, wykonanie poprzecznic i podniesienie poręczy na wysokość 110 cm. Wykonawca wyczyścił też stalowy ruszt mostu wraz z poręczami i zabezpieczył konstrukcję stalową oraz balustrad powłokami malarskimi. Został wykonany również pokład jezdni z drewna impregnowanego i obsadzone krawężniki, a także gabion. – Remont obiektu z pewnością przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa na tym odcinku trasy, bo takie było główne założenie inwestycji. Jesteśmy przekonani, że most będzie dobrze służył mieszkańcom i przejezdnym gościom. To jednak nie koniec prac budowlanych w zakresie infrastruktury drogowej na tym terenie. W całej gminie Kazanów trwają liczne przebudowy i modernizacje dróg, dlatego po raz kolejny zwracamy się z prośbą do mieszkańców o wyrozumiałość. Działania te podejmowane są dla naszego wspólnego dobra i zdecydowanie poprawią jakość komunikacji drogowej w gminie, co z pewnością już niebawem będzie wyraźnie zauważalne – podsumowuje wójt Teresa Pancerz-Pyrka.