Rozpoczynają się prace przy przebudowie drogi w Kroczowie Większym

Odsłony: 214

Rozpoczynają się prace przy przebudowie drogi w Kroczowie Większym

W Kroczowie Większym startują prace przy przebudowie 410-metrowego odcinka drogi. Inwestycję wyceniono na 280 tys. złotych, a dofinansowanie w wysokości 160 tys. złotych uzyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przebudowa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Jest wykonawca i dofinansowanie

Samorząd gminy Kazanów wybrał wykonawcę zadania przebudowy drogi w Kroczowie Większym. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roadstar Sp. z o .o. ze Starachowic. Prace budowlane zostały wycenione na kwotę 280 tys. złotych. Umowa z wykonawcą zadania już została podpisana i rozpoczynają się prace budowlane.

Warto przypomnieć, że samorząd gminy Kazanów pozyskał na przebudowę 160 tys. złotych dofinansowania zewnętrznego. Środki będą pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego i zostały przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na projekty dotyczące przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. - Ta inwestycja to jeden z wielu elementów naszej strategii rozwoju infrastruktury drogowej, który znacząco poprawi dostępność i bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Dzięki wsparciu finansowemu z województwa mazowieckiego, możemy realizować projekty, które bezpośrednio przekładają się na jakość życia mieszkańców – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Szczegóły projektu drogowego

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę 410-metrowego odcinka drogi. Planowane prace to położenie nowej nawierzchni jezdni, a także budowa poboczy oraz zjazdów. Dzięki tym działaniom droga w Kroczowie Większym stanie się bardziej komfortowa i bezpieczna dla użytkowników. Prace budowlane mają zakończyć się w lipcu tego roku. - Prace budowlane przy przebudowie drogi w Kroczowie Większym mogą czasowo utrudniać przejazd, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Jeśli to możliwe, prosimy o korzystanie z alternatywnych tras – podkreśla wójt.

Realizacja tego projektu nie tylko znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania mieszkańców, ale w połączeniu z innymi prowadzonymi inwestycjami drogowymi, przyczyni się również do zwiększenia atrakcyjności gminy Kazanów jako miejsca do życia i inwestowania.