Park w Kazanowie wypięknieje !

Odsłony: 504

Park w Kazanowie wypięknieje !

Lada dzień rozpoczną się prace przy modernizacji parku w Kazanowie. Pojawią się tu nowe nasadzenia krzewów i kwiatów, chodniki, ławki, energooszczędne oświetlenie, a także urokliwa fontanna. Miejsce to zdecydowanie zyska na atrakcyjności i stanie się piękną wizytówką gminy. Samorząd pozyskał na ten cel duże dofinansowanie zewnętrzne i już podpisał umowę z wykonawcą zadania.

Park zyska nowy, piękny wygląd

Jeszcze w tym roku park w centrum Kazanowa będzie miał zupełnie nowe oblicze. Plany samorządu dotyczące jego modernizacji nabrały realnego tempa. – Wybraliśmy już wykonawcę zadania zagospodarowania parku w Kazanowie i podpisaliśmy z nim stosowną umowę. Prace budowlane ruszą lada dzień, co nas bardzo cieszy. Będzie to pierwsza tak duża modernizacja tego obszaru od wielu lat. Park zdecydowanie zyska na atrakcyjności, przybędzie w nim nowych nasadzeń, a te już istniejące zostaną odpowiednio wypielęgnowane. Pojawią się też elementy małej architektury, które nadadzą miejscu odpowiedniego charakteru. Będzie to dobry obszar do chwili relaksu, doskonale licujący z modernizowanym właśnie Urzędem Gminy Kazanów – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.  

Jest duże dofinansowanie

Inwestycję zrealizuje firma P.W. „Arkada Dela” E. Dygas z Radomia, która wyceniła swoją pracę na kwotę 322 tysiące 260 złotych. Niemal połowa kosztów zostanie pokryta z dofinansowania zewnętrznego, które wyniesie 145 tysięcy 980 złotych. Środki zostały przyznane z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.  

Będzie zielono i estetycznie

W ramach zagospodarowania terenu park zyska nowe nasadzenia: drzewa i krzewy liściaste, a także pnące się po pergolach róże. Kwietniki zostaną obsadzone bylinami, między innymi różnokolorowymi wrzosami, trawami, a także obficie kwitnącymi kwiatami. Stare drzewa liściaście i krzewy zostaną przesadzone i poddane pielęgnacji.

Nie zabraknie tu również elementów małej architektury. Na okrągłym klombie wyłożonym granitem pojawi się piękna, podświetlana fontanna. W całym parku staną ławki z oparciem, kosze na śmieci oraz betonowe donice. Miejsce to zyska też nowe chodniki z kostki brukowej i energooszczędne oświetlenie typu LED.